Ani IRONMAN, ani XTERRA. Na Havaji letos MS nebude!

24.06.2020 09:17

Ani IRONMAN, ani XTERRA. Na Havaji letos MS nebude!

Havajské ostrovy nepřivítají v roce 2020 ani jeden ze světových šampionátů, které obvykle hostí v podzimním termínu. Mistrovství světa série IRONMAN bylo odloženo na únor, mistrovství série XTERRA bylo zrušeno úplně.

Jako první informoval o změně IRONMAN. Mistrovství světa nejslavnější triatlonové série planety se mělo uskutečnit 4. října. Nově je naplánováno na 6. února. Důvodem jsou obavy pořadatelů z cestovních a epidemiologických opatření, která by v tu dobu mohla závodníky zásadně limitovat v přesunu na Havajské ostrovy.

Další šampionát se pak uskuteční v běžném podzimním termínu. „Připadá mi trochu hloupé mít únorového mistra světa i říjnového. Podle mě by měl být šampionát, pokud nejde uspořádat v říjnu, prostě zrušen,“ řekl Jan Frodeno, trojnásobný šampion z Havaje.

Nyní se rozhodla nepořádat své mistrovství také série XTERRA. Její šampionát byl bez náhrady zrušen. Důvodem je i v tomto případě krize spojená s koronavirem. Cestovní restrikce by pravděpodobně nedovolily účast závodníkům ze všech zemí.

Závodníci mají nárok na vrácení 100% z ceny startovného. Všechny závody XTERRA, které se konají v letošní sezoně, budou nabízet kvalifikační sloty na MS 2021.

Největším nezrušeným evropským závodem bude prachatická XTERRA Czech, která se koná od 3. do 6. září.

Autor


Partneři

     

                         Partneři     

            

           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2021, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing