Aquatlon Příbram otevřel seriál závodů Můj1triatlon

04.04.2017 10:30

Aquatlon Příbram získal primát prvního oficiálního závodu zařazeného do seriálu pro začínající triatlonisty Můj první triatlon.

Závod, který sloužil zejména jako příprava na triatlonovou sezónu se vydařil a ukázal, že v Příbrami je o sportovní akce tohoto druhu zájem. Letos se zde bude 11.června konat závod Českého poháru v triatlonu.

Jak viděl závod hlavní organizátor Jan Zikmund ? Pojďme se podívat na krátké hodnocení:

"V neděli 2. 4. 2017 se konal již 3. ročník Aquatlonu Příbram, který pořádal Triatlon Team Příbram a Plavecký klub Příbram. Na start se postavilo celkem 150 závodníků, z toho 110 dětí. Jistě tomu přispělo i to, že závod byl zařazen do seriálu Středočeského poháru mládeže a do projektu České triatlonové asociace Můj první triatlon. Plavání se odehrávalo na 25 m bazénu v Aquaparku Příbram a následující běh probíhal v krásném areálu Nového rybníka, ve kterém momentálně probíhá velká rekonstrukce.

V průběhu celého závodu panovalo slunečné počasí, takže se někteří závodníci i pořadatelé stihli opálit. Start plavecké části začal v 9:30 rozplavbami od nejmenších závodníků až po hlavní závod, který byl vypsán na 400 m plavání a 5 km běh.

Na start hlavního závodu se postavila i Tereza Čapková, účastnice olympijských her v běhu na 1500 m a rodilá Příbramačka, která vyhrála celkové pořadí žen. Mezi muži vyhrál s velkým náskokem Jan Franěk.

Po celý závod panovala příjemná atmosféra, které napomohl i skvělý moderátor Marcel Forejt a diváci, kteří přišli podpořit závodníky.

Kompletní informační servis z Aquatlonu Příbram najdete zde:

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

VIDEO

Informace o aktivitách Triatlon Teamu Příbram můžete sledovat na Facebooku zde.

Partneři

Partneři

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.