Ruší se aquatlony a další závody

10.10.2020 18:24

Ruší se aquatlony a další závody

Z kalendáře České triatlonové asociace mizí tři závody – Aquatlon Příbram, Aquatlon Zlín a také XTERRA HusMuž. Jejich zrušení je důsledkem nejnovějších protiepidemických opatření, která byla vyhlášena v pondělí 8. října.

Český pohár v aquatlonu se měl původně uskutečnit v jarních měsících jako tradiční předehra triatlonové sezony. Kvůli první vlně epidemie koronaviru ovšem došlo k jeho odložení na podzim. Kvůli nově platným vládním opatřením je však jasné, že pohárová soutěž neproběhne ani v tomto posunutém termínu.

Z původně plánovaných pěti závodů se prozatím uskutečnil pouze Aquatlon Praha 11. V sobotu 10. října měla pohárová soutěž pokračovat Aquatlonem České Budějovice, o jehož zrušení bylo rozhodnuto už dříve. Nyní ale byly bez náhrady zrušeny také aquatlonové závody v Příbrami (18. října) a Zlíně (1. listopadu).

Posledním zbývajícím závodem termínové listiny je pardubický CZECHMAN Aquatlon, o jehož uskutečnění se rozhodne začátkem listopadu na základě aktuální epidemické situace a platnosti některých opatření.

„Vzhledem k této situaci se ruší Český poháru v aquatlonu 2020,“ říká Tomáš Petr, technický ředitel ČTA. „Otázkou zůstává, zda se nám letos podaří připravit závod mistrovství republiky, který se měl konat v rámci Aquatlonu Příbram. V případě, že se uskuteční CZECHMAN Aquatlon, budeme zvažovat přidělení statutu MČR tomuto závodu.“

Důsledkem nových opatření je také zrušení duatlonu XTERRA HusMuž, který se měl v sobotu 17. října uskutečnit jako poslední závod XTERRA Českého poháru v terénním triatlonu. „Pořadí Českého poháru bude tedy vyhlášeno pouze z pěti odjetých závodů,“ napsal organizátor Michal Piloušek v prohlášení, které zveřejnil na Facebooku závodu a zaslal jej také závodníkům.

Autor |Říjen 9th, 2020


Partneři

     

                         Partneři     

            

           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2021, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing