ČTA otevírá studium pro zisk trenérské licence I. třídy

08.01.2019 10:33

ČTA otevírá studium pro zisk trenérské licence I. třídy

V roce 2019 se ČTA chystá při trenérské škole FTVS UK otevřít specializaci trenérství triatlonu pro získání licence I. třídy.

V tomto roce ČTA nabídne znovu otevření možnosti studia licence trenéra I. třídy (nejvyšší trenérské vzdělání). Studium poskytuje a zajišťuje trenérská škola FTVS UK. Studium bloků specializace trenérství triatlonu zajišťuje TŠ FTVS UK ve spolupráci s Českou triatlonovou asociací.

Přihlášky je možné podávat prostřednictvím sekretariátu ČTA. Samotná přihláška je ke stažení na stránkách trenérské školy. Odkaz je uveden na konci textu, který stručně shrnuje základní požadavky pro možnost zahájení studia. Zájemci o studium mohou svůj zájem o studium zasílat již nyní, a to na email Sportovního ředitele ČTA Martina Hotového (martin.hotovy@triatlon.cz) – nejpozději však do konce dubna 2019.

Jsme si jisti, že každý trenér má sám zájem se postupně vzdělávat a dosáhnout na maximální možnou hranici trenérského poznání, takže otevření možnosti tohoto studia pro držitele druhých trenérských tříd (s trenérskou praxí) ocení. Ve sportovním prostředí ČR – a prostředí ČTA tím samozřejmě nevyjímaje – se 1. trenérská třída (pokud není udělena krátkodobá výjimka do otevření specializace triatlon právě při TŠ FTVS UK) uplatní pro pozice reprezentačních trenérů a trenérů triatlonových akademií. V dalších případech se nejvyšší trenérské vzdělání cenní či vyžaduje při trenérské činnosti na mezinárodní úrovni či oficiálních trenérských pozicích jiných světových triatlonových svazů či asociací.

Základní informace ke studiu

Podmínky pro přijetí ke studiu:

1.) Úplné středoškolské vzdělání zakončené maturitou

(Uchazečům bez maturity může proděkan pro rozvoj udělit výjimku, která umožní získat středoškolské vzdělání zakončené maturitou do ukončení Trenérské školy)

2.) Druhá nejvyšší trenérská třída

3.) Doporučení České triatlonové Asociace

Přihlašování:

  • Přihlášku (projevení zájmu o studium) podávejte prostřednictvím České triatlonové asociace (ČTA)  – email: martin.hotovy@triatlon.cz nejpozději do konce dubna 2019.
  • Přihláška bude dostupná v elektronické formě po prvotním projevení zájmu o studium popřípadě je dostupná ke stažení na stránkách TŠ FTVS UK.
  • Cena studia kurzu I. třídy je stanovena TŠ FTVS UK na 11 000,- Kč/ za jeden akademický rok. Studium trvá 2 akademické roky.

Podmínky pro otevření daného oboru studia:

  • Minimální počet uchazečů o studium je 8 posluchačů.
  • V případě menšího počtu zájemců než 8 vyjedná ČTA na TŠ FTVS UK podmínky, za jakých by šlo studium otevřít i při nižším počtu.

Organizace výuky:

  • Studium je dvouleté
  • V každém roce se uskuteční 9 konzultací (konzultace začínají v pátek dopoledne a končí v sobotu odpoledne). Bloky specializací na tyto konzultace navazují. V průběhu studia se vykonávají z určených předmětů zkoušky (ZK) nebo zápočty (Z)

Závěr studia:

  • Úspěšné absolvování závěrečné zkoušky (ZZk) před zkušební komisí
  • Obhajoba závěrečné práce

Po splnění všech předepsaných zkoušek, zápočtů a obhájení závěrečné práce získává absolvent: Osvědčení o úspěšném absolvování studia Trenérské školy na UK FTVS.

Studenti trenérské školy, kteří dokončí nejvyšší trenérské vzdělání, získají 1. trenérskou třídu.

Tyto dokumenty vytvářejí podklad pro vydání trenérského průkazu nejvyššího trenérského vzdělání a současně splňují základní podmínku pro vydání živnostenského listu.

Další informace ke studiu 1. trenérské třídy najdete zde.

Organizační a studijní řád TŠ FTVS UK si stáhněte zde.


Partneři

     

                         Partneři     

            

           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2021, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing