Cyklistický trenažér

18.03.2020 09:31

Cyklistický trenažér

Domácí cyklistická příprava - cyklistický trenažér

Pro trénink cyklistiky v domácím prostředí existuje celá řada variant a možností. Asi nejschůdnější cestou je použití cyklistického trenažéru, kde se zadní kolo upíná do speciálního brzdícího mechanismu. Je to cenově nejdostupnější a současně pro každého technicky nejsnáze zvládnutelná alternativa domácí cyklistické přípravy.

Cyklistické trenažéry se nabízejí v široké cenové škále, pro amatérskou domácí přípravu není třeba sahat vždy po těch nejdražších. Cenový rozdíl tvoří především způsob brždění poháněného kola (levnější modely jsou zpravidla hlučnější) a možnost nastavení odporu. Nejdražší modely umožňují i propojení s videosystémem (televizí) a díky softwaru, který řídí nastavený odpor a sklon trenažéru na nich lze "projíždět" věrnou(?) simulaci těch nejznámějších a nejslavnějších cyklistických tratí ...

Kromě cyklistických trenažérů se systémem upnutí zadního kola je možné trénovat i na cyklistických válcích a speciálních "spinningových" kolech, známých spíše z fitness center. Použití cyklistických válců je však doporučeno spíše ostříleným cyklistům, neboť jízda na nich je technicky velmi náročná a vyžaduje značnou zkušenost a trénovanost. Spinnigová kola jsou zase poměrně nákladnou záležitostí...

Domácí trénink na trenažéru je v případě amatérského, začínajícího triatlonisty spíše o nácviku pravidelné frekvence šlapání (kadence), stabilizaci posedu a tréninku psychické odolnosti. Určitě není třeba vymýšlet nějaké speciální tempové a intervalové tréninky. Jde spíše o to na tom sedět a šlapat a šlapat a šlapat..... Omačkat si zadek a zvyknout si na pravidelnou frekvenci šlapání cca 90ot/min (počítá se jedna noha!). Jezdí se spíše lehčí odpor, pouze občas pro zpestření a změnu je dobré zařadit různé cyklistické motivy.

Pro inspiraci vám v přílohách nabízíme několik variant domácího cyklistického tréninku, které připravil dlouholetý velmi úspěšný jindřichohradecký trenér mládeže a také trenér Františka Lindušky, jednoho z našich nejúspěšnějších triatlonistů - Jan Vaněk.

Cyklistický trenažér 1

Cyklistický trenažér 2

Cyklistický trenažér 3

Cyklistický trenažér 4

Cyklistický trenažér 5


Partneři

     

                         Partneři     

            

           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2021, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing