Jak zvýšit kapacitu plic

17.04.2020 13:11

Jak zvýšit kapacitu plic

Kromě stravy bohaté na vitaminy a dobré fyzické kondice je v této době důležité optimalizovat stav plic, orgánu, který je prakticky vždy při ataku koronaviru poškozen. Zvýšení kapacity plic ovšem zlepšuje i sportovní fyzické výkony. Jak na to, radí odborníci z Men’s Health Clinic.

Plíce jsou párovým orgánem, který zajišťuje přenos kyslíku přes jednobuněčnou membránu ze vzduchu do krevního řečiště vazbou na molekulu hemoglobinu, kterou nese červená krvinka – erytrocyt. Je tedy zcela jasné, že funkční kapacitu plic tvoří plocha plicních sklípků. Optimální rozvíjení plicních alveolů zajišťuje podtlak v hrudním koši, který je tvořen svaly hrudníku a pohybem bránice.

Smyslem návodu fyzioterapeuta Men’s Health Clinic je nácvik plného rozvíjení plicních sklípků a tím poskytnutí maximální plochy k přenosu životně důležitého kyslíku.

Konkrétní cvičení a informace naleznete v odkaze ZDE.


Partneři

     

                         Partneři     

            

           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2021, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing