Jaká je nejúčinnější plavecká pomůcka triatlonistů?

22.01.2018 18:52

Jaká je nejúčinnější plavecká pomůcka triatlonistů?

Bezesporu neoprenové kalhoty! Asi každý, kdo to myslí s triatlonem a plaváním trochu vážně a nezačal s plaveckou přípravou v nejútlejším věku, ví, že základem plavání je dobrá poloha těla ve vodě. V plavecké přípravě k tomu slouží deska (piškot) mezi nohama, která ovšem značně zamezí kopání nohou. Případně dobře poslouží i plavecké ploutvičky, které ovšem plavání neúměrně zrychlí a ulehčí práci pažím na úkor nohou.

Všechny tyto problémy ale řeší novinka, kterou jsou triatlonové neoprenové „šortky“. Řada triatlonistů už je používá. Dokáží významně zvednout těžiště plavce, aniž by bránily rotaci a kopání nohou, při plavání navíc nijak nepřekážejí. Zlepšení těžiště a polohy ve vodě se postupně přenese i do plavání bez této pomůcky a výsledky jsou opravdu znát.

Nedají se však doporučit již dobrým plavcům, které sice také velmi výrazně zrychlí, ale zároveň zapříčiní vynoření jejich zadku skoro nad vodu a následné kopání téměř nad hladinou. Pro průměrné a začínající plavce je ale tato pomůcka až zázračně prospěšná, což mi určitě řada triatlonistů i u nás potvrdí. Navíc se dají spojit s použitím plaveckých ploutviček a poloha těla ve vodě je rázem i u plavců začátečníků téměř ideální.

Pokud při plavání nemusíte prioritně myslet na polohu těla a můžete se soustředit například na dotažení záběru a zrychlení v jeho průběhu, posunete se rázem o „level“ výše. Následné zlepšení těchto vlastností Vám poté přinese výrazné zlepšení polohy těla i bez permanentního používání neoprenových kalhot. Z mého hlediska a na základě mých zkušeností mohu jen doporučit. Rozhodně nejde o vyhozené peníze nebo něco, co jednou vyzkoušíte a poté skončí někde ve skříni. Naopak, tato pomůcka si najde důstojné místo ve Vaší plavecké tašce.

Martin Matula


Partneři

     

                         Partneři     

            

           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2021, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing