Novinky

Problematika svalových křečí, jejich příčiny a jak se jim vyhnout.

Neznám snad sportovce, který by nějakou tu křeč někdy nedostal. Pro někoho jsou křeče noční můrou, pro někoho občasným problémem, spojeným navíc s určitou konkrétní činností v určitém prostředí, pro někoho naprosto výjimečnou záležitostí.

Sportovní zátěžové testy:  jak naložit s jejich výsledky?

Jak jsme na tom výkonnostně, už tedy po testech víme. Stejně tak si na základě testů dokážeme sami, nebo s pomocí trenéra určit, jaká jsou naše jednotlivá tréninková pásma a podle nich si celý trénink nastavit. Ještě důležitější ale je, zaměřit se právě na ty oblasti, ve kterých máme největší nedostatky nebo které jsou doslova naší slabinou a tyto cíleným tréninkem odstranit nebo alespoň eliminovat. Dosáhneme tím mnohem většího tréninkového efektu než tréninkem zaměřeným na naše silné oblasti a ušetříme tak spoustu času a námahy.

Technika v triatlonu /odborný seminář/ – součást kurzu trenéra II. třídy ČTA

Česká triatlonová asociace si dovoluje pozvat všechny zájemce o triatlon, zejména však trenéry triatlonu, a zájemce o zisk II. trenérské třídy v TT na odborný seminář:

Sportovní zátěžové testy: průběh testů a co se měří

V úvodní části článku o zátěžových testech jsme si popsali výhody laboratorních testů a k čemu nám výstupy z nich poslouží. V závěru jsme si potom prošli „předehrou“ testů, jakou bylo měření antropometrických parametrů, plicních parametrů a laboratorním vyšetřením tělních tekutin. A nyní už na nás čeká samostatné testování, které je u vytrvalostních sportovců, ale i sportovců obecně, zaměřeno na diagnostiku aerobních schopností a schopností a výkonnosti oběhového a dýchacího systému.

Sportovní zátěžové testy: úvod do problematiky

Jak už jsem se zmínil v jednom z úvodních článků na téma trénink triatlonu na těchto stránkách, jsou zátěžové testy ideálním vstupem pro zahájení sportovní přípravy. Nejsou samozřejmě nezbytně nutné, ale poskytnou nám, případně našemu trenérovi spoustu informací, ze kterých se dá vycházet a které vám plánování tréninku a to, na co je potřeba se v tréninku zaměřit, velice usnadní.

Sleva až 50 % na produkty 2XU členy ČTA!

Pro rok 2019 byla pro Českou triatlonovou asociaci vytvořena speciální nabídka spolupráce pro triatlonové oblečení a neopreny, kterému věří například Terenzo Bozzone a Daniela Ryf. Pro Kompresní a Perform řadu kombinéz, singletů a kraťasů dosahuje snížení ceny až 50 %.

100 dní do MS

100 dní do MS

18.01.2019 11:13

Přesně za 100 dní začne třetí Multisportovní festival (Mistrovství světa) pod hlavičkou ITU a to v portugalském „triatlonovém“ městě Pontevedra. Zde již několik let žije a sportovně se připravuje jeden z nejlepších triatlonistů světa Javier Gomez. Rovněž se zde jela již řada evropských pohárů v triatlonu.

ČTA otevírá studium pro zisk trenérské licence I. třídy

V roce 2019 se ČTA chystá při trenérské škole FTVS UK otevřít specializaci trenérství triatlonu pro získání licence I. třídy.

Udělení trenérských licencí mistrovské třídy

Sportovní expertní komise se o víkendu 15. a 16. prosince sešla ke svému letošnímu poslednímu jednání, které svým datem konání plynule navazovalo na reprezentační srazy seniorského, dorosteneckého a juniorského výběru.

Návrat k tréninku po nemoci

Mnozí z vás už pochopili, že trénink v průběhu nemoci, i když se jedná o běžné respirační onemocnění, nemá žádný význam a podle toho se i chovají - odpočívají a léčí se (klidový režim, tekutiny, antioxidanty, energie).


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2019, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing