Novinky

Triatlon v roce 2020

Triatlon v roce 2020

21.09.2020 11:07

Stejně jako další odvětví našeho života, byl i sport, a tedy i triatlon, výrazně ovlivněn situací spojenou s onemocněním COVID-19. Domácí triatlonová sezóna začala několika závody až na přelomu června a července. V omezené formě se podařilo uspořádat několik pohárových závodů, díky obrovskému úsilí byla korunována i většina národních šampionů.

Kam na výlet při CITY TRIATHLONU Karlovy Vary?

Chystáte se o víkendu 11.-13. září na CITY TRIATHLON Karlovy Vary a rádi byste svou cestu spojili s výletem za poznáním? Program závodního víkendu je sice nabitý, ale i tak se určitě najde chvíle pro výlet s rodinou. Vybrali jsme pro vás 5 tipů na místa, která si určitě užijete!

Pozvánka na setkání trenérů České triatlonové asociace

Sportovní komise ČTA zve všechny trenéry i případné zájemce na  informativní setkání trenérů České triatlonové asociace, které se uskuteční v rámci závodů Českého a Světového poháru CITY TRIATHLON  Karlovy Vary 2020.

V Příbrami pojedou o tituly více než čtyři stovky triatlonistů

Přes čtyři stovky triatlonistů zamíří o víkendu 15. a 16. srpna do Příbrami, kde se uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Nechybí mezi nimi ani většina českých reprezentantů.

ITU a ETU vyřadily z kalendáře další závody

Světový triatlonový kalendář utrpěl další trhliny. Mezinárodní triatlonová unie (ITU) a Evropská triatlonová unie (ETU) vydaly 5. srpna informaci o zrušení dalších závodů. Příčinou je ve všech případech epidemie onemocnění COVID-19.

XTERRA Český pohár zavede triatlonisty do Mostu

Druhým závodem pokračuje 2. srpna Český pohár v terénním triatlonu. XTERRA Krušnoman Most zavede účastníky do okolí jezera Matylda, kde na ně čeká velmi pestrá trať.

První triatlon - taktika a postupy - 2.část

Pokud závodník poprvé protne cílovou pásku triatlonového závodu, zpravidla ihned začne přemýšlet o vlastních rezervách a nedostatcích... A opět se vrátí k termínovce, aby našel vhodný závod, kde bude mít možnost svůj premiérový výkon vylepšit!

První triatlon - taktika a postupy - 1.část

Triatlon je opředen jakousi mýtičností, ale právě proto je třeba zdůraznit, že pro zdravého a fyzicky aktivního člověka není jeho absolvování v žádném případě ničím nedosažitelným!

Ani IRONMAN, ani XTERRA. Na Havaji letos MS nebude!

Havajské ostrovy nepřivítají v roce 2020 ani jeden ze světových šampionátů, které obvykle hostí v podzimním termínu. Mistrovství světa série IRONMAN bylo odloženo na únor, mistrovství série XTERRA bylo zrušeno úplně.

Technicko-taktická příprava na triatlonový závod

Vzhledem k tomu, že triatlonový závod je již sám o sobě poměrně stresující záležitostí, je nutné se na tuto událost důkladně připravit a eliminovat další stresové situace před a v průběhu závodu.


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2020, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing