Novinky

Aukce vybavení!!!

Aukce vybavení!!!

12.07.2019 14:30

Prodejní akce nových a bazarových časovkových kol a dalšího cyklistického vybavení aukční formou

Termín: 24.7. (středa) 2019, 16hod.

Kde: provozovna Hisport, Hornoměcholupská 68, Praha 10-Hostivař

V čem plavat, když zakážou neopren?

Většina závodníků je nemile překvapena, když teplota vody přesáhne hranici pro povolení neoprenů a jejich použití je zakázáno. Zvláště pak ti, kteří mají ve výbavě samostatný dres a kalhoty namísto kombinézy, nebo ještě hůře zcela „neplavecký“ volný dres nebo tričko, které by ve vodě působily doslova jako padák.

Studium pro získání licence trenéra triatlonu I. třídy

V dalším běhu trenérské školy pro získání licence 1. třídy bude, jak již bylo dříve avizováno, otevřena rovněž specializace triatlonu.

Nový triatlonový speciál

Nový triatlonový speciál

23.05.2019 16:23

Hledáte informace o českém triatlonu? Chcete se zorientovat v jeho prostředí? Přečíst si o top závodech doma i v blízkém zahraničí? Přemýšlíte o tom, jak se posunout z polovičních distancí na dlouhé? 

Masáž, vodní procedury, sauna, elektrostimulace a další regenerační metody - 1. část

Po kompenzačním tréninku  a regeneračních suplementech se dostáváme k dalším regeneračním metodám, které „stojí za zmínku“ a jsou více či méně používané a oblíbené. Některým se budu věnovat obsáhleji, ty podle mě méně významné, nebo používané zmíním jen okrajově, snad tím žádné „specialisty v oboru“ neurazím.

Kompenzační trénink, protahování a strečink

Dnes se budeme věnovat kompenzačnímu tréninku, neboť ten, ač se to možná nezdá, je vedle nutného doplnění energetických zásob asi nejúčinnější regenerační „metodou“. Následovat bude protahování a strečink, neboť s kompenzačním tréninkem do značné míry souvisí.

Alergie a astma u sportovců - jak s nimi bojovat?

V minulém článku jsme si celkem podrobně popsali, o co se jedná a co dané problémy způsobuje. I když se těmto nemocem, u sportovců hojně rozšířeným, nemůžeme bránit úplně, je spousta možností, jak minimálně zmírnit jejich následky.

Alergie, astma a sport - jaká je skutečnost?

Dříve, než se pustíme do samotné problematiky účinků těchto nemoci na sportovce, měli bychom si objasnit, o co vlastně jde a co tyto nemoci způsobují.

Příznaky přetížení a přetrénování

Všeobecnou problematiku přetížení a přetrénování jsem rozebral v předchozím článku. Zde nyní uvedu jednotlivé příznaky v několika oblastech, podle kterých se dá snadno rozpoznat, že v našem tréninku chybí dostatek odpočinku a doplňování energetických zásob, a do stavu přetížení až přetrénování postupně směřujeme:


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2019, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing