Novinky

Září, říjen - přechodné triatlonové období

Září, případně říjen slouží triatletům k odpočinkovějšímu režimu po absolvované sezóně podle toho, jestli končí závodní sezónu posledními tuzemskými závody, nebo ještě pokračují v zahraničí (za mořem) a sezónu si tak prodlouží.

Duatlon Příbram

Duatlon Příbram

20.09.2018 11:33

Závěrečným závodem sezóny 2018 v sérii M1T byl duatlon v Příbrami. Pro začátečníky byl připraven vložený závod (5-20-6km), pro zkušenější borce dlouhý duatlon o vzdálenostech 5-60-15km.

Pozvánka na odborný triatlonový seminář

Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si pozvat všechny trenéry triatlonu, především pak trenéry Sportovních center mládeže ČTA a Sportovních středisek ČTA na odborný seminář.

Mácháčský pohodář 2018

Mácháčský pohodář 2018

10.09.2018 20:51

Blíží se konec tuzemské triatlonové sezóny a závěrečným triatlonovým závodem série M1T byl Mácháčský pohodář 2018.

TT Pardubice

TT Pardubice

05.09.2018 14:05

Jedním ze závěrečním triatlonových závodů tuzemské sezóny byl triatlon u Lázní Bohdaneč (Pardubický kraj).

Suplementace jako nedílná součást regenerace

Dnes se zaměřím čistě na suplementaci (doplňky stravy) po výkonu, sloužící k maximálnímu urychlení regenerace.

Regenerace ve sportu

Regenerace ve sportu

21.08.2018 21:32

Sportovní příprava, to je vlastně opakované střídání zátěže a odpočinku, tedy tréninku a doby, kdy se tělo vrací do rovnovážného stavu a adaptuje se na případné další zatížení. Bez této adaptace na opakované podněty (cílený trénink), by vlastně k žádnému zlepšení nedošlo a byli bychom stále na stejné výkonnostní úrovni.

Je závod nejlepší trénink?

Ano, závod může být skutečně kvalitním tréninkem, ale pouze takový, který absolvujeme v rámci přípravy „zadrženě“ (s rezervou) v předem určeném tempu. Rozhodně to ale neplatí absolutně, tam je to spíše obráceně. I ti nejlepší sportovci musí po sérii několika naplno absolvovaných závodů závodění přerušit a absolvovat „obnovovací“ tréninkový blok, aby udrželi vysokou výkonnost po celou sezónu.

Valachyman

Valachyman

07.08.2018 23:45

Krátký terénní triatlon "skrytý" před zraky českých závodníků byl pro nás docela velkým překvapením. Mezi závodníky z Moravy zřejmě známá záležitost, ale v Čechách se o této akci moc neví a je to škoda.

Challenge TRY-athlon

Challenge TRY-athlon

31.07.2018 15:04

Tuto sobotu se konal největší český závod letošní sezóny Challenge Prague. Před startem hlavního závodu, který byl ve 12hod, byla možnost pro začínající triatlety otestovat svůj první triatlon v 8:30 ráno.


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2018, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing