Novinky

Ukázka tréninku- konec zimy a začátek jara, začátečníci

Zima je již sice pryč, ale není to vždy a všude vidět. Na jarní počasí si ještě chvíli musíme počkat, ale již to chce učinit patřičnou změnu v tréninku. Máme za sebou další kus práce nejen v oblasti rozvoje základní vytrvalosti, plavecké techniky a síly a i v běhu už jen tak neklušeme, ale pomalu se dostáváme do tempa.  Vše můžeme oživit nějakým prvním soustředěním v teple. Co si s sebou vzít na takové soustředění, najdete v předchozích článcích.

Významné změny v podpoře neolympijského triatlonu

Tento rok se v ČTA odehrávají zásadní změny hned v několika oblastech. Jejich cílem je nastavení celého systému tak, aby byl mnohem pružnější i konkurenceschopnější, a přispěl tak k zastavení postupného výkonnostního propadu našich sportovců na závodech mezinárodního významu.

Co vzít s sebou na soustředění do tepla? (2. část)

Oblečení pro všechny možné varianty počasí již máme v tašce a kolo rozložené a krásně uložené v krabici, tašce nebo kufru a můžeme se tedy vrhnout na další nezbytné věci. Tentokrát to vezmu pěkně heslovitě, aby to skutečně mohlo sloužit jako určitý návod a pomůcka k balení a u některých věcí budu maličko konkrétnější.

Co vzít s sebou na soustředění do tepla? (1. část)

Většina z nás se již nemůže dočkat opravdového jara, a tak se mu vydává naproti do teplejších krajin. Vyrážíme za kratším či delším soustředěním v teple s cílem najet základní kilometráž a po návratu pak pokračovat v již přijatelnějších domácích klimatických podmínkách.

NOVÁ SOUTĚŽ pro rok 2018

NOVÁ SOUTĚŽ pro rok 2018

23.02.2018 15:02

V rámci série Můj první triatlon 2018 jsme pro Vás připravili soutěž, ve které můžete vyhrát hlavní cenu: Zájezd na Světový pohár do Karlových Varů ve dnech 31.8-2.9.2018.

ČTA plavecko-běžecký kemp v Nymburce

Po již dvou zrealizovaných čistě plaveckých kempech následoval o víkendu kemp kombinovaný. Hlavní zaměření bylo stále na plavání, kemp byl však doplněn i o dva běžecké tréninky.

Ukázka tréninku - zimní přípravné období II, začátečníci

Zima ještě zdaleka nekončí a jaro je ještě daleko. Přesto už jsme se s naší přípravou zase posunuli dále a je potřeba přizpůsobit danému období i trénink.

Druhý ČTA plavecký kemp v Nymburce

V rychlém týdenním sledu proběhl i druhý plavecký kemp ve sportovním centru Nymburk.

První ČTA plavecký kemp v Nymburce

První letošní plavecký kemp je úspěšně za námi, hned ale v zápětí již tento víkend následuje druhý plavecký kemp.

Jaká je nejúčinnější plavecká pomůcka triatlonistů?

Bezesporu neoprenové kalhoty! Asi každý, kdo to myslí s triatlonem a plaváním trochu vážně a nezačal s plaveckou přípravou v nejútlejším věku, ví, že základem plavání je dobrá poloha těla ve vodě. V plavecké přípravě k tomu slouží deska (piškot) mezi nohama, která ovšem značně zamezí kopání nohou. Případně dobře poslouží i plavecké ploutvičky, které ovšem plavání neúměrně zrychlí a ulehčí práci pažím na úkor nohou.


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2018, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing