Novinky

Suplementace jako nedílná součást regenerace

Dnes se zaměřím čistě na suplementaci (doplňky stravy) po výkonu, sloužící k maximálnímu urychlení regenerace.

Regenerace ve sportu

Regenerace ve sportu

21.08.2018 21:32

Sportovní příprava, to je vlastně opakované střídání zátěže a odpočinku, tedy tréninku a doby, kdy se tělo vrací do rovnovážného stavu a adaptuje se na případné další zatížení. Bez této adaptace na opakované podněty (cílený trénink), by vlastně k žádnému zlepšení nedošlo a byli bychom stále na stejné výkonnostní úrovni.

Je závod nejlepší trénink?

Ano, závod může být skutečně kvalitním tréninkem, ale pouze takový, který absolvujeme v rámci přípravy „zadrženě“ (s rezervou) v předem určeném tempu. Rozhodně to ale neplatí absolutně, tam je to spíše obráceně. I ti nejlepší sportovci musí po sérii několika naplno absolvovaných závodů závodění přerušit a absolvovat „obnovovací“ tréninkový blok, aby udrželi vysokou výkonnost po celou sezónu.

Valachyman

Valachyman

07.08.2018 23:45

Krátký terénní triatlon "skrytý" před zraky českých závodníků byl pro nás docela velkým překvapením. Mezi závodníky z Moravy zřejmě známá záležitost, ale v Čechách se o této akci moc neví a je to škoda.

Challenge TRY-athlon

Challenge TRY-athlon

31.07.2018 15:04

Tuto sobotu se konal největší český závod letošní sezóny Challenge Prague. Před startem hlavního závodu, který byl ve 12hod, byla možnost pro začínající triatlety otestovat svůj první triatlon v 8:30 ráno.

Triatlon Mělník 2018

Triatlon Mělník 2018

23.07.2018 18:32

Po roční pauze byl opět tradiční závod triatlon Mělník zařazen do itineráře závodů Českého poháru v krátkém triatlonu a zároveň s tím i do termínovky závodů určených pro začínající triatlety – Můj první triatlon.

Hamrman 2018

Hamrman 2018

18.07.2018 22:25

Tuto sobotu a neděli se konal závodní triatlonový víkend v areálu Hamr na Jezeře v libereckém kraji.

V sobotu závod na distancích half-Ironmana a v neděli program převážně pro začínající triatlety na kratších triatlonových distancích.

7.7.2018 Hopmantriatlon - veřejný závod v triatlonu

Distance – krátký  0,6 – 30 – 5,25 km , půl železňák  1,9 – 90 – 21 km , nesoutěžní dětský závod.

Počet závodníků  na startu celkem 212, z toho krátký triatlon 128 závodníků ( 85 mužů a 43 žen ), půl železňák  84 závodníků ( 79 mužů a 5žen ). Celková kapacita našeho depa je stále 240 míst. Díky soustavné internetové komunikaci  jsme dosáhli  téměř 90% účasti předem přihlášených závodníků. Kapacita závodu byla opět zcela naplněna již 6 dní před startem závodu a proto musela být předčasně ukončena registrace. Následně jsme již pouze doplňovali náhradníky na uvolněná místa.

Ukázka tréninkového měsíce, začátečníci - léto

Červenec a srpen je v kalendáři závodů M1T i všeobecně ve znamení častých závodů, téměř každý týden až 14 dní v případě krátkých a sprint triatlonů.

Pozvánka na Hopman triatlon

Pozvánka na Hopman triatlon

02.07.2018 14:53

Další zastávkou v seriálu M1T bude závod poblíž vodní nádrže Nechranice pod názvem Hopman triatlon.


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2019, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing