Novinky

Proběhl první závod seriálu M1T pro rok 2018

V sobotu byla oficiálně zahájena sezóna pro všechny účastníky seriálu, který má za cíl představit novým triatletům tento multisport a zároveň jim pomoci při jejich snažení v prvních závodech.

Ukázka tréninku- jaro, začátečníci

A je tady! Tolik očekávané a z hlediska tréninkového procesu velmi důležité období. Pokud už nemáte za sebou soustředění v teple (už nemusíte na Kanárské ostrovy, ale dá se spokojit s Mallorkou, Španělskem, Itálií nebo Chorvatskem), je právě toto období ideálním časem, takovýto přípravný kemp absolvovat. Kdo s tím má zkušenost a má tu možnost, tak vám potvrdí, že není nic přínosnějšího.

Start seriálu závodů Můj první triatlon

Již tuto sobotu 21. dubna 2018 startuje seriál závodů M1T pod hlavičkou České triatlonové asociace.

Proč jsou sportovci na jarních soustředěních často nemocní?

Na první pohled by se mohla zdát hlavní příčina jasná - nejistá teplota, časté střídání klimatických
podmínek v závislosti na nadmořské výšce, nevhodný odhad adekvátního oblečení a prochladnutí
jako takové.

Trénovat cyklistiku pomocí měření TF nebo měřiče wattů?

Měřiče wattového výkonu se postupným snižováním pořizovacích nákladů staly dostupnějšími pro širší masu cyklistů a chvílemi se dokonce zdálo, že by v oblasti cyklistiky mohly úplně vytlačit a nahradit měřiče tepové frekvence. A to především díky tomu, že na změnu intenzity reagují okamžitou změnou výkonu a ne se zpožděním, jak je tomu u měřičů TF. Ale stejně tak, jako měření TF má i měření výkonu svoje nedostatky, a tak se ideální jeví spíše kombinace obou těchto metod.

Ukázka tréninku- konec zimy a začátek jara, začátečníci

Zima je již sice pryč, ale není to vždy a všude vidět. Na jarní počasí si ještě chvíli musíme počkat, ale již to chce učinit patřičnou změnu v tréninku. Máme za sebou další kus práce nejen v oblasti rozvoje základní vytrvalosti, plavecké techniky a síly a i v běhu už jen tak neklušeme, ale pomalu se dostáváme do tempa.  Vše můžeme oživit nějakým prvním soustředěním v teple. Co si s sebou vzít na takové soustředění, najdete v předchozích článcích.

Významné změny v podpoře neolympijského triatlonu

Tento rok se v ČTA odehrávají zásadní změny hned v několika oblastech. Jejich cílem je nastavení celého systému tak, aby byl mnohem pružnější i konkurenceschopnější, a přispěl tak k zastavení postupného výkonnostního propadu našich sportovců na závodech mezinárodního významu.

Co vzít s sebou na soustředění do tepla? (2. část)

Oblečení pro všechny možné varianty počasí již máme v tašce a kolo rozložené a krásně uložené v krabici, tašce nebo kufru a můžeme se tedy vrhnout na další nezbytné věci. Tentokrát to vezmu pěkně heslovitě, aby to skutečně mohlo sloužit jako určitý návod a pomůcka k balení a u některých věcí budu maličko konkrétnější.

Co vzít s sebou na soustředění do tepla? (1. část)

Většina z nás se již nemůže dočkat opravdového jara, a tak se mu vydává naproti do teplejších krajin. Vyrážíme za kratším či delším soustředěním v teple s cílem najet základní kilometráž a po návratu pak pokračovat v již přijatelnějších domácích klimatických podmínkách.

NOVÁ SOUTĚŽ pro rok 2018

NOVÁ SOUTĚŽ pro rok 2018

23.02.2018 15:02

V rámci série Můj první triatlon 2018 jsme pro Vás připravili soutěž, ve které můžete vyhrát hlavní cenu: Zájezd na Světový pohár do Karlových Varů ve dnech 31.8-2.9.2018.


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2019, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing