Novinky

PF 2018

PF 2018

22.12.2017 14:27

Krásné prožití vánočních svátků a ať v roce 2018 nepověsíte na hřebíček nic, co byste sami nechtěli.

To vše Vám za celý český triatlon přeje

Lenka Kovářová

Jak začít s plaveckou přípravou na novou sezónu?

Právě podzim je ideální k tomu, abyste svou plaveckou přípravu zahájili. Většina z Vás má totiž za sebou ideálně měsíční i delší plaveckou pauzu, takže je čas opět pomalu a systematicky začít.

SOUTĚŽ O ZÁJEZD NA TRIATLONOVÝ VÍKENDOVÝ KEMP ČTA S MARTINEM MATULOU

Do konce roku máte s námi možnost soutěžit o exklusivní triatlonový víkendový kemp, který pořádá ČTA. Hlavním trenérem kempu bude Martin Matula.

Ukázka tréninku - podzimní přípravné období, začátečníci

Podzimní období je v triatlonu v převážné většině zaměřeno na budování základní vytrvalosti a zpevnění pohybového aparátu. V řadě případů u triatletů končících svoji sezónu později je toto období přechodné a spíše odpočinkové.

Triatlonový trénink

Triatlonový trénink

08.12.2017 16:22

Příprava v každém sportovním odvětví není ničím jednoduchým. Z teorie víme a z tréninkových příruček a „biblí“ sportovní přípravy se dozvíme, že je potřeba dodržovat řadu zásad a postupů, jako je přiměřený nárůst zatěžování, střídání tréninku a odpočinku, systematičnost, cyklování, zaměření na dané období přípravy atd.

Plavecké kempy ČTA s Martinem Matulou

Jak jsem zmínil v předešlém článku, ČTA organizuje v rámci projektu „Můj první triatlon“ plavecké kempy. Tyto kempy budou zaměřené na zdokonalení plavecké techniky, případně u úplných začátečníků na naučení se základních plaveckých návyků, na kterých budou následně pracovat a rozvíjet je.

Servis pro závodníky na akcích zařazených do seriálu Můj první triatlon

Tam, kde jsem minule skončil, dnes začnu. Součástí všech závodů zařazených do seriálu M1T (zkratka pro Můj první triatlon) bude i servis pro Vás, závodníky. V několika stáncích, které budou tvořit zázemí závodu, se budete moci doslova na poslední chvíli „dovybavit“ tím, co jste doma zapomněli, nebyli si jisti výběrem anebo třeba nikde jinde nesehnali.

Projekt ''Můj první triatlon'' v nové sezóně 2017/2018

Ahoj sportovci, budoucí triatlonisté a jednou možná ironmani. Tyto stránky s příznačným názvem „Můj první triatlon“, budou určeny primárně těm, kteří se na svůj první triatlonový závod teprve chystají. V seriálu článků, které zde budu postupně zveřejňovat, se vám pokusím usnadnit cestu k tomuto krásnému sportu a vašemu prvnímu závodu.

Nabídka víkendových plaveckých kempů vhodných i pro začátečníky

Každý, kdo to s triatlonem příští rok myslí vážně, by měl začít uvažovat o správné tréninkové přípravě. Zejména začátečníci by měli dát na doporučení zkušených lektorů anebo špičkových triatlonistů. Jedním z nich je i Martin Matula, bývalý český reprezentant v olympijském triatlonu a český rekordman na Havaji. Pod jeho vedením a ve spolupráci s ČTA se počátkem příštího roku 2018 budou konat exklusivní plavecké i plavecko-běžecké kempy ve sportovním centru v Nymburce.

Z Mácháčského pohodáře se stává kultovní triatlonová akce

Mácháčský pohodář má sebou svůj 9.ročník, který proběhl symbolicky v sobotu 9.9.2017 na břehu Máchova jezera ve Starých Splavech. Tento závod, jehož organizátory jsou bratři v triku Michal a Jan Francke, se stává mezi triatlonovou komunitou čím dál oblíbenější a z rodinného závodu je najednou jeden z nejnavštěvovanějších terénních triatlonků pro širokou veřejnost.


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2019, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing