Novinky

Triatlonový trénink

Triatlonový trénink

08.12.2017 16:22

Příprava v každém sportovním odvětví není ničím jednoduchým. Z teorie víme a z tréninkových příruček a „biblí“ sportovní přípravy se dozvíme, že je potřeba dodržovat řadu zásad a postupů, jako je přiměřený nárůst zatěžování, střídání tréninku a odpočinku, systematičnost, cyklování, zaměření na dané období přípravy atd.

Plavecké kempy ČTA s Martinem Matulou

Jak jsem zmínil v předešlém článku, ČTA organizuje v rámci projektu „Můj první triatlon“ plavecké kempy. Tyto kempy budou zaměřené na zdokonalení plavecké techniky, případně u úplných začátečníků na naučení se základních plaveckých návyků, na kterých budou následně pracovat a rozvíjet je.

Servis pro závodníky na akcích zařazených do seriálu Můj první triatlon

Tam, kde jsem minule skončil, dnes začnu. Součástí všech závodů zařazených do seriálu M1T (zkratka pro Můj první triatlon) bude i servis pro Vás, závodníky. V několika stáncích, které budou tvořit zázemí závodu, se budete moci doslova na poslední chvíli „dovybavit“ tím, co jste doma zapomněli, nebyli si jisti výběrem anebo třeba nikde jinde nesehnali.

Projekt ''Můj první triatlon'' v nové sezóně 2017/2018

Ahoj sportovci, budoucí triatlonisté a jednou možná ironmani. Tyto stránky s příznačným názvem „Můj první triatlon“, budou určeny primárně těm, kteří se na svůj první triatlonový závod teprve chystají. V seriálu článků, které zde budu postupně zveřejňovat, se vám pokusím usnadnit cestu k tomuto krásnému sportu a vašemu prvnímu závodu.

Nabídka víkendových plaveckých kempů vhodných i pro začátečníky

Každý, kdo to s triatlonem příští rok myslí vážně, by měl začít uvažovat o správné tréninkové přípravě. Zejména začátečníci by měli dát na doporučení zkušených lektorů anebo špičkových triatlonistů. Jedním z nich je i Martin Matula, bývalý český reprezentant v olympijském triatlonu a český rekordman na Havaji. Pod jeho vedením a ve spolupráci s ČTA se počátkem příštího roku 2018 budou konat exklusivní plavecké i plavecko-běžecké kempy ve sportovním centru v Nymburce.

Z Mácháčského pohodáře se stává kultovní triatlonová akce

Mácháčský pohodář má sebou svůj 9.ročník, který proběhl symbolicky v sobotu 9.9.2017 na břehu Máchova jezera ve Starých Splavech. Tento závod, jehož organizátory jsou bratři v triku Michal a Jan Francke, se stává mezi triatlonovou komunitou čím dál oblíbenější a z rodinného závodu je najednou jeden z nejnavštěvovanějších terénních triatlonků pro širokou veřejnost.

Výherce soutěže Michal Schmidt zažil v Karlových Varech své premiérové interview v České televizi

City Triathlon Karlovy Vary připravil o minulém víkendu 1. - 3. 9. 2017 se náramně vydařil a připravil nejeden zážitek hobby triatlonistům i eliťákům. Nás potěšila zejména možnost prezentovat projekt Můj první triatlon prostřednictvím obrazovek České televize, která si na exkluzivní interview pozvala v neděli vítěze naší soutěže Michala Schmidta ze Žatce.  

Stánek Můj první triatlon bude o víkendu 1.-3.9. i v Karlových Varech

Víkendový triatlonový svátek City Triathlon Karlovy Vary 1. - 3. 9. 2017 se blíží. Na účastníky i diváky čeká bohatý program, kromě závodu elity se jednou i závody hobbíků, mládeže a nechybí ani populární Nigth Run. Můj první triatlon se prezentuje opět svým stánkem, kde můžete během celého víkendu soutěžit o trička anebo se dozvědět, jak získáte 50% slevu na členství v ČTA pro rok 2018.

Soutěž o zájezd na Světový pohár do Karlových Varů je ukončena, vítězem je Michal Schmidt

V dubnu jsme vyhlásili Soutěž o víkendový zájezd na Světový pohár do Karlových Varů 1. - 3. 9. 2017. Soutěž měla stovky uchazečů a do užšího finále se kvalifikovalo 7 účastníků. Mezi nimi zvítězil Michal Schmidt, pro kterého byl letos 8. července 2017 Hopman triatlon jeho premiérou. Gratulujeme Michalovi i ostatním finalistům k tomuto úspěchu! 

VALACHY MAN přilákal tisíc sportovců, souboj tří mistrů ČR vyhrál Kubínek

Rekordních tisíc sportovců se zapojilo do triatlonového závodu VALACHY MAN, který se uskutečnil v pátek 4. srpna u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Největší veřejný amatérský triatlon v ČR, jenž je součástí pětidílného seriálu VALACHY TOUR přilákal na start i spoustu hobíků - prvních triatlonistů.


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2019, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing