Projekt ''Můj první triatlon'' v nové sezóně 2017/2018

03.12.2017 18:48

Projekt ''Můj první triatlon'' v nové sezóně 2017/2018

Ahoj sportovci, budoucí triatlonisté a jednou možná ironmani. Tyto stránky s příznačným názvem „Můj první triatlon“, budou určeny primárně těm, kteří se na svůj první triatlonový závod teprve chystají. V seriálu článků, které zde budu postupně zveřejňovat, se vám pokusím usnadnit cestu k tomuto krásnému sportu a vašemu prvnímu závodu.

Budete se postupně dozvídat, jak se v kterém období připravovat a na co se zaměřit, a to včetně několika konkrétních tréninkových motivů v jednotlivých sportovních odvětvích, jež jsou součástí tohoto sportu. Dozvíte se zde, že triatlonová příprava je ještě více pestrá, než si dokážete představit a že k ní patří i pojmy jako je regenerace, sportovní výživa, taktika, psychická příprava, zátěžové testy, ale i například vhodný výběr sportovního materiálu, vybavení na tento sport a mnoho dalšího.

Většina článků a rad bude o tom, co, kdy a jak trénovat. I když tyto rady budou určeny především těm, kteří mají své první triatlonové závody teprve před sebou, spoustu zajímavých informací se na těchto stránkách dozvědí i již aktivní triatlonisté. Např. tací, kteří již mají sice několik závodů za sebou, ale jejich příprava je víceméně náhodná, trénují podle toho, na co mají zrovna náladu a čas, nebo podle toho, co se kde dočtou. Případně pro ty, kteří dělají ze zvyku pořád dokola to samé a netuší, jak málo je takovýto model efektivní. Informace na těchto stránkách by měly pomoci i těm, kteří nejsou sportovními začátečníky a nějaký ten sport už dělali (mnohdy i na závodní úrovni), ale nevědí, jak sladit přípravu hned ve třech sportovních odvětvích dohromady.

Vám všem, kteří „zabrouzdáte“ na tyto stránky s cílem připravit se na triatlonový závod, bych chtěl říci jedno. Vybrali jste si opravdu krásný, ale nesmírně náročný sport. A to nejen fyzicky, ale i časově a do jisté míry i finančně. Všechny vaše investice do tohoto sportu se vám ale vrátí i s úroky. Je to přesně, jak se říká. Triatlon není jen sportem, ale stává se vaším životním stylem, kterému musíte uzpůsobit a často i obětovat spoustu věcí. Postupně vás naučí obrovské sebekázni ve spoustě věcí okolo, ani se nenadějete a pojedete na vlně zdravého životního stylu, naučíte se perfektně plánovat dny a týdny tak, aby bylo možné vše zvládat. Najednou zjistíte, že pasivní lenošení doma u televize nebo PC, vystřídala řada aktivit, do kterých postupem času zapojíte i svoje děti, rodinu a přátele. Triatlon je doslova nakažlivý a vy postupně zjistíte, že vás ta dřina a všechno okolo vlastně baví a naplňuje.

Samozřejmě si plníte i postupné cíle, kvůli kterým jste s triatlonem vlastně začali. Málokdo skončí jen u triatlonu v objemech jednotlivých disciplín kratších nebo stejných, jako je triatlon olympijský (1,5km plavání, 40km na kole a 10km běhu). Pro většinu z vás bude prvním triatlonem ten na distancích poloviny těchto vzdáleností, tedy takzvaného „sprint“ triatlonu. A řada z vás si také na cestě k prvnímu triatlonovému závodu vyzkouší nejdříve aquatlon (kombinace plavání a běhu) nebo duatlon (kombinace běhu a cyklistiky). I tyto „přípravné“ závody budou součástí seriálu závodů M1T (zkratka pro Můj první triatlon). Seznam závodů, které jsou pro vás určené a námi doporučené, najdete na těchto stránkách.

Součástí závodů této série bude i servis pro závodníky a zázemí, které tu pro vás bude připraveno. V rámci seriálu vás čeká i řada různých překvapení a akcí pro vás, začínající triatlonisty. Ale o tom více až v některém z dalších článků.

Martin Matula


Partneři

     

                         Partneři     

            

           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2021, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing