První ČTA plavecký kemp v Nymburce

26.01.2018 16:21

První ČTA plavecký kemp v Nymburce

První letošní plavecký kemp je úspěšně za námi, hned ale v zápětí již tento víkend následuje druhý plavecký kemp.

Co vše jsme na kempu zvládli?

Byl to náročný program, během kterého jsme se snažili do všech zúčastněných dostat maximum jak teoretických, tak hlavně těch praktických plaveckých rad. Veškeré naše kempy jsou totiž zaměřené na zdokonalení plavecké techniky kraul.

Dohromady to dělalo pět plaveckých tréninků během prakticky dvou dní. Hodinové plavecké tréninky byly zaměřené převážně na kratší úseky technických cvičení. Během těch delších, 90 minutových, jsme se zaměřili na hru s rychlostí, ostatní plavecké způsoby a částečně také na kraulová technická cvičení.

Ostatní plavecké způsoby jako je znak, prsa a částečně i delfín jsou také součástí kempu, neboť plavec i triatlet, který chce mít dobře zvládnutý kraul, potřebuje umět i ostatní plavecké způsoby. Všechny plavecké způsoby jsou totiž do jisté míry provázané.

Mimo plavecké tréninky proběhly i 2 přednášky spojené se základy plavání a specifickými technickými cvičeními k odstranění chyb v technice.

Součástí jedné z teoretických přednášek byl také individuální videorozbor plavecké techniky zúčastněných.

V neposlední řadě bylo součástí jedné tréninkové jednotky i specifické plavecké posilování, protahování a „core“ balanční cvičení s využitím vlastní váhy. Toto vše je totiž velmi důležité pro vytrvalostní sportovce.

Pro zájemce po skončení nabitého denního programu byla k dispozici v regeneračním centru i vířivka.

Na plavecké kempy navážeme kombinovaným plavecko-běžeckým kempem v termínu od 9. do 11. února 2018.

Přihlašování na třetí kemp probíhá ZDE.

Bližší informace o našich kempech naleznete ZDE.

Michal Volejník


Partneři

     

                         Partneři     

            

           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2021, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing