Speciální posilování pro cyklistiku

29.03.2020 15:08

Speciální posilování pro cyklistiku

I v případě domácí cyklistické přípravy je důležité do tréninku zařazovat speciální posilování zaměřené na tuto disciplínu. Rozbije pocit stereotypu a bude mít příznivý vliv také na přechodové části triatlonu.

Pro inspiraci vám nabízíme 8 základních cviků:

  1. Výpady provádí se ze základní polohy ve stoji na nohou, vykročíme jednou nohou dopředu a snižujeme těžiště směrem k podlaze. Opakujeme 30x, vyměníme nohy a celý proces opakujeme 3x.
  2. Dřepy – provádíme správnou technikou. 30x / 3x, po správném provedení můžeme provádět se zátěží.
  3. Výkroky  vpřed – provádíme střídavě 10 opakování pravou nohou a poté levou nohou, celé opakujeme 3x.
  4. Výkroky vzad – provádíme střídavě 10 opakování pravou a poté levou nohou, celé opakujeme 3x.
  5. Mrtvý tah na jedné noze – provádíme ze stoje na obou nohou – v předklonu uchopíme lehkou zátěž a zanožíme jednu nohu – poté provedeme mrtvý tah – tj. vzpřímíme se a nohu přinožíme – poté se vrátíme do původní polohy – opakujeme 10x na každou nohu a to celé 3x. Při správné technice a kondici opakujeme až 30x.
  6. Top drive – základní poloha je klek – sed na patách a trčíme pánev dopředu do kleku, opakujeme 15 -30x dle fyzických dispozic.
  7. Klek se zátěží –  základní poloha klek – sed na patách – ruce ve vzpažení se zátěží / jednoručky, medik, závaží / – provádíme klek – tlačíme střed těla směrem vzhůru za zátěží. Opakujeme 15 – 30x dle fyzických dispozic.
  8. Mrtvý tah prováděný klasickým způsobem, vhodný pro starší závodníky

Partneři

     

                         Partneři     

            

           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2021, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing