Svátek triatlonového sportu - CHALLENGEPRAGUE pobláznil Prahu!

02.08.2017 11:00

Svátek triatlonového sportu - Challenge Prague pobláznil Prahu!

V sobotu 29.7. se poprvé v historii podíval známý světový triatlonový seriál Challenge Family do Prahy. Na startu bylo více než 1000 závodníků, soupeřilo se v kategorii CHALLENGETRY-ATHLON na vzdálenostech 0,38-18-4,2 km a také v hlavní kategorii CHALLENGEPRAGUE MIDDLE na vzdálenostech 1,9-90-21,1 km. Akce se mimořádně vydařila, přálo počasí, organizačně vše klapalo a zájem médií vyzdvihuje přímý přenos ze závodu prostřednictvím České televize.

Hlavní závod CHALLENGEPRAGUE MIDDLE vyhrál Belgičan Pieter Heemeryck. Mezi ženami se jako první v cíli radovala Britka Lucy Charles. Úspěšní byli také čeští triatlonisté. Nejlépe se umístil Pavel Petrásek, jenž byl celkově sedmý. Simona Křivánková doběhla na čtvrtém místě. Nás ale nejvíce zajímal dopolední závod určený zejména hobby sportovcům a začínajícím triatlonistům neboli CHALLENGETRY-ATHLON, kterého se zúčastnilo celkem 170 triatlonistů.

Na 0,38 km plavání, 18 km cyklistiky a 4,2 km běhu si troufly i české celebrity. Fanoušci tak v centru Prahy povzbuzovali olympijského vítěze v desetiboji Romana Šebrleho, který ve své věkové kategorii obsadil osmou příčku. „Užil jsem si to a hned bych si to zopakoval. Jak plavání, tak to kolo pro mě byly zajímavé. Plaval jsem polovinu kraul a polovinu prsa a neopren, který mi zajistili organizátoři, mě krásně nadnášel. Na kole jsem trefil skupinku asi tří lidí, kteří to tahali a fest jsem se jich držel. Ta cyklistická část nebyla vůbec špatná, jel jsem nad očekávání. A běh? No, než jsem se rozeběhl, chvíli to trvalo, ale nakonec to bylo dobrý. Je to vážně pěkný sport,” zhodnotil svůj výkon Šebrle v cíli.

Svůj třetí triatlon s pražskými kulisami by všem hobbíkům doporučil přední český kardiochirurg Jan Pirk. „Je to krásný závod, všichni, kdo trošku sportují, můžou jednu desetinu dlouhého triatlonu absolvovat s úsměvem.“

Výsledky TRY-ATHLON Muži – celkově: 1. Matthias Grosse (NĚM) 53:23,1, 2. Nico Krohnfoth (NĚM) 55:52,8, 3. Paul Wranik (NĚM) 55:54,3 … 4. Ondřej Němeček (ČR) 58:07,1

Výsledky TRY-ATHLON Ženy – celkově: 1. Claudia Mai (NĚM) 58:45,1, 2. Tereza Skuhrová (ČR) 1:00:12,1, 3. Agata Sobielga (POL) 1:00,51,9.

Partneři

Partneři

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.