TEREZA ČAPKOVÁ, NOVÁ MISTRYNĚ REPUBLIKY V AQUATLONU: „VYZKOUŠET TAKÉ TRIATLON? UVIDÍME DO BUDOUCNA“

26.04.2017 11:16

TEREZA ČAPKOVÁ, NOVÁ MISTRYNĚ REPUBLIKY V AQUATLONU:  „VYZKOUŠET TAKÉ TRIATLON? UVIDÍME DO BUDOUCNA“

Terezo, jak jste spokojena se svým sobotním výkonem? Po plavecké části jste byla na 18. místě.

Co se týče plavání, byla jsem hned od začátku ráda, že ho dokážu udýchat. Před týdnem při poháru v Jablonci jsem totiž závodila nastydlá a plavalo se mi strašně špatně. Také mi dobře vyšel los – neplavaly jsme hned vedle sebe, díky čemuž jsme na sebe neházely vodu a já tak s každým tempem nelokala. Celkově se mi proto plavalo mnohem lépe a neztratila jsem tolik sil. I tak mi ale bylo jasné, že ostatní holky jsou lepší plavkyně a já budu muset dohnat ztrátu v běhu.

To se podařilo. Nakonec jste vyhrála o více než minutu a čtvrt.

Vyšlo to. Jen jeden běžecký úsek mi přišel trochu riskantní, protože jsme to na něm s rychlými kluky valili proti sobě. Jinak ale bylo všechno fajn, dokonce i počasí se na běh trochu zlepšilo.

Letos jste vyhrála všechny aquatlonové závody, kterých jste se zúčastnila. Je možné udržet tu sérii i na mistrovství Evropy
v Bratislavě, na které jste se kvalifikovala?

Uvidíme, jak to s evropským šampionátem bude. Je totiž možné, že se bude plavat na volné vodě, což by nebyl problém, kdybych ale měla neopren. Bohužel ho nemám a bez něj bych nemohla pomýšlet na dobrý výsledek. A pokud se navíc půjde přes depo, bude to další komplikace, protože s ním nemám vůbec žádné zkušenosti. Klidně bych tam mohla ztratit 40 vteřin. Tak ještě čekám na informace o průběhu závodu.

A triatlon vás neláká?

Plavat budu určitě dál. Nejenže mi plavání dost chybělo, ale také už mě díky němu nebolí záda v práci. Kromě toho je dobré pro vytrvalost a nemusím při něm nabíhat takový objem, takže jeden trénink týdně určitě nahradím plaváním. Na triatlon je ale ještě brzy. Musela bych na něj nasbírat zkušenosti. Jak už jsem říkala, nikdy jsem třeba neprošla depem. Ani nemám kolo. Dokonce jsem na silničce nikdy neseděla. Na kole jsem jezdila tak maximálně na chalupě. Nechci říkat, že triatlon nikdy nevyzkouším, ale tuhle sezonu ho ještě neplánuji. Uvidíme do budoucna.

A cíle do začínající sezony si tedy dáváte jaké?

V běžeckých závodech se zaměřím hlavně na silniční desítky – Grand Prix v Praze, Běchovice a tak. Možná se zúčastním i mistrovství republiky v krosu, protože letos jsem byla na mistrovství Evropy. Na dráhu už se naopak vůbec nechystám.

PROFIL

Tereza Čapková se narodila 24. července 1987 v Příbrami. Jako atletka se dlouho zaměřovala na 800 a 1500 m.

V běhu na 1500 m doběhla sedmá na MS juniorů v Pekingu 2006. Na ME v Helsinkách 2012 doběhla také sedmá, po pozdější diskvalifikaci čtyř závodnic ale nakonec získala bronz. V roce 2012 startovala na OH v Londýně. Osmkrát získala titul mistryně republiky.

Později přešla na silniční běhy.

autor:Michal Včeliš

Partneři

Partneři

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.