Trénovat v podzimních plískanicích, nebo se raději přestěhovat pod střechu?

26.10.2018 17:09

Trénovat v podzimních plískanicích, nebo se raději přestěhovat pod střechu?

Ideálem je třetí varianta a s úspěchem jsem ji spoustu let praktikoval. Přestěhovat se v tomto
období na jih Evropy, v mém případě na Sicílii a užívat si doznívajícího léta při velmi příjemných
teplotách vzduchu a částečně i moře. Dá se dokonce říci, že to bylo období, na které jsem se nejvíce
těšil. Tréninku už nebylo mnoho a veškeré sportování jsem si doslova užíval.

Co ale doma, kde je již znát nastupující podzim s teplotami sotva nad nulou a především častými
přeháňkami a téměř neutichajícím větrem? Má význam se za každou cenu snažit sportovat venku, nebo raději oprášíme trenažer a zkontrolujeme platnost permanentky do fitnesscentra?

Co bychom za takové počasí dali na začátku jara, kdy využíváme každé příležitosti, kdy teploměr
ukáže více než deset stupňů a hned vyndáváme kolo z trenažeru a míříme ven. Jenomže nyní je
podzim a my, zvyklí na letní počasí, nemáme nejmenší chuť se za zamračeného a deštivého počasí na kole někam vydat. Ti nejodolnější vytahují větrovky a aktuálními změnami trasy se snaží vyhnout dešťovým přeháňkám. Ti rozumnější zazimují silničku a vytahují kolo horské. No a ti nejméně odvážní, mezi které už asi patřím, stavějí kolo do trenažeru, na válce nebo ho přes zimu zavrhnou úplně, případně občas nahradí spinningem. Nejlepší je asi zlatá střední cesta spočívající v trénincích venku jen za „vydařenějšího“ počasí. Kdo to ale má při těch častých změnách poznat a odhadnout? Ono pořádně zmoknout v deseti stupních hodinu od domova není zrovna nic příjemného. Zvláště ne pro triatlonistu, který na kolo za každou cenu nemusí a může jej nahradit tréninkem běhu nebo plaváním, případně přípravou v posilovně.

U běhu sychravější počasí tolik nevadí a některým doslova vyhovuje a preferují jej před počasím
letním s vysokými teplotami. Navíc je to i čas mnoha přípravných běžeckých závodů, půlmaratonů a maratonů, které mají triatleti často jako vítanou součást jejich přípravy.

A co plavání? Není nic krásnějšího než pohled z vyhřátého bazénu ven, kde panuje počasí, že by psa nevyhnal. ;) Totéž se dá nejspíše říci i o pobytu v posilovně.

Užijme si tedy těch několika posledních vydařených dní, kdy s radostí vyrazíme na kolo ven, než se zase společně sejdeme ve fitku, na spinningu nebo potkáme ve stopě na běžkách. A vy, co si to můžete časově i finančně dovolit, vyrazte na jih Španělska, do Itálie, na Mallorcu nebo alespoň
Chorvatska, případně později na Kanáry nebo opačnou polokouli, kde si tu přicházející zimu trošku zkrátíte.

                                       

M.M.


Partneři

     

                         Partneři     

            

           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2021, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing