Triatlon v roce 2020

21.09.2020 11:07

Triatlon v roce 2020

Letošní triatlonová sezóna se pomalu chýlí ke konci.

Stejně jako další odvětví našeho života, byl i sport, a tedy i triatlon, výrazně ovlivněn situací spojenou s onemocněním COVID-19. Domácí triatlonová sezóna začala několika závody až na přelomu června a července. V omezené formě se podařilo uspořádat několik pohárových závodů, díky obrovskému úsilí byla korunována i většina národních šampionů.

Celá situace měla ovšem jeden pozitivní efekt, a to ten, že jsme po dlouhé době mohli na domácích závodech vidět kompletní českou špičku, včetně Venduly Frintové a dalších našich reprezentantů.

Mezinárodní soutěže byly zrušeny buď úplně, nebo proběhly ve výrazně omezeném režimu. V podstatě jediným letošním Mistrovstvím Světa, které proběhlo "stadardně", bylo únorové MS v zimním triatlonu.

Série MS v OH triatlonu (WTS 2020) ani nezačala a jediným závodem tak bylo téměř "sterilní" a zrakům diváků uzavřené MS na sprinterských tratích v Hamburku. Nakonec asi "nejnormálnějším" závodem letošní mezinárodní scény tam byl nakonec velmi vydařený závod Světového poháru v Karlových Varech, který proběhl 13.září. I zde jsme díky absenci dalších závodů mohli zahlédnout závodníky, kteří se objevují spíše na startovních listinách závodů WTS.

Dlouhý triatlon také pořadatelsky skomíral, jak na domácí, tak i na mezinárodní scéně. Naštěstí, a opět díky úsilí a odvaze pořadatelů se uskutečnily dva mistrovské závody na dlouhých tratích, tradiční Slovakman a Pilman. Největší domácí závod - Czechman - byl přesunut z tradičního červnového termínu na konec září a my všichni budeme doufat, že aktuální situace a nový muž na postu Ministra zdravotnictví nezabrání jeho uspořádání!

Zbytek sezóny obstará ještě několik duatlonů a také přesunuté závody aquatlonového poháru. Pokud se tedy situace nevyvine do dalších restrikcí a nařízení, které jakékoliv další akce zruší, a nebo omezí tak, že je zastaví sami pořadatelé.

Všichni tedy doufáme a věříme, že příští sezóna proběhne v tradičnějším duchu, že budeme moci opět sportovat a soutěžit bez výrazných omezení a že boj s "Covidem" dovedeme do vítězného konce!

Stále platí, že "ve zdravém těle zravý duch"!


Partneři

     

                         Partneři     

            

           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2021, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing