Září, říjen - přechodné triatlonové období

25.09.2018 13:53

Září, říjen - přechodné triatlonové období

Září, případně říjen slouží triatletům k odpočinkovějšímu režimu po absolvované sezóně podle toho, jestli končí závodní sezónu posledními tuzemskými závody, nebo ještě pokračují v zahraničí (za mořem) a sezónu si tak prodlouží.

V přechodném období je více než vhodné si odpočinout od triatlonového stereotypu a plavání, cyklistice a běhu se věnovat minimálně. Vhodné je úplně nepřestat cokoliv dělat, ale zaměřit se na ostatní sportovní aktivity, ke kterým se triatlet běžně v průběhu roku nedostane.

Přechodné triatlonové období trvá většinou okolo 1 měsíce, někdo však preferuje i delší a to až 3 měsíce. To už jsou však spíše výjimky a většinou to aplikují závodníci zkušenější, kteří potřebují delší čas na odpočinutí si od dlouhodobého stereotypu.

Během přechodného období je také čas na to zhodnotit uplynulou závodní sezónu a chystat změny nejen ve vedení tréninku. Nejlépe se totiž začíná v tomto období s jakýmikoliv změnami, protože závodník projde všemi potřebnými cykly směřovanými k samotné letní závodní sezóně.

Michal V.


Partneři

     

                         Partneři     

            

           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2021, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing