ŽĎÁRSKÝ TRIATLON Classic 2017 aneb ohlednutí pořadatele za závodem.

Výsledky závodu jsou ke stažení ZDE

Fotogalerie ze závodu k náhledu zde - FOTOGALERIE 1 - FOTOGALERIE 2

Video ze závodu ke shlédnutí ZDE

V neděli 2. 7. 2017 se ve Žďáře nad Sázavou, přímo u Pilské nádrže sešlo bezmála 140 závodníků, aby poměřili své síly v jedinečném, tradičním a vyhlášeném poctivém bezhákovém olympijském triatlonu. Byl to 3. závod jihomoravské ligy, v rámci kterého proběhl tzv. „Lidový“ triatlon. Nezapomnělo se ani na děti, pro které SK TRI CYKLO Chlubna uspořádal též závod v rámci krajského poháru Vysočina pro dětské kategorie ve věku 5-15 let.

Každé dítě, žák, dorostenec, dospělák i veterán si zde našel své a ani diváci nezůstali pozadu, bylo se na co dívat!

Před místem prezentace byl postaven modrý stan „Můj1triatlon“, což je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o tento druh sportu. Každý prezentovaný závodník, malý i velký, byl dotazován, zda je to jeho první závod a byl také náležitě podpořen z řad pořadatelů, obdržel krásné modré tričko a náramek „Jsem triatlonista“!

Celý podnik provázelo velmi proměnlivé počasí, ráno, kolem 8 hodiny, kdy v místě startu vrcholily poslední dokončovací práce ze strany pořadatelského týmu dokonce hustě pršelo. To však naštěstí neodradilo většinu účastníků, kteří se sjeli snad ze všech koutů české republiky. Postupně je střídaly starší a větší děti, aby po 11 hodině došlo k vyhlašování výsledků dětských kategorií do 15 let. Počasí se postupně umoudřovalo a v pravé poledne byl odstartován závod jihomoravské TT ligy, tvz. „sprint“ a „lidový triatlon“ a na trať se vypravilo třicítka dorostenců a dospělých, kteří plavali v nádrži 750 m, jeli 20 km na kole směrem obec Polnička, Račín, Vepřová a zpět a uběhli 5 km na lesních silničkách a cestách. Teplota vody byla 21 °C a ředitel závodu povolil neopreny.

Pár minut po startu „krátkého“ triatlonu byl ředitelem závodu, Ing. Janem Havlíčkem, odstartován hlavní závod, ten „olympijský“. Zdatní triatlonoví závodníci odplavali 2 okruhy v celkové délce 1,5 km za pečlivého dohledu vodních záchranářů, vydali se na silnici, kde jim byla vyměřena delší vzdálenost 40 km stejným směrem jako „sprinterům“, avšak pokračovali  z obce Vepřová na Havlíčkovou Borovou, Malou Losenici, Velkou Losenici a zpět. Dodržování „bezhákové“ jízdy, tj., že vzdálenost mezi cyklisty musí být minimálně 8 m,  kontroloval rozhodčí, městská policie zase hlídala bezpečnost na silnici, podíleli se též i hasiči z obce Polnička, ti kontrolovali, aby žádný závodník nevyjel z trasy.

Ještě před 13 hodinou dokončil závod první sprinter Tomáš Hájek z JPK AXIS, před druhou hodinou odpoledne doběhl první dálkař Lukáš Kočař z EKOL TEAMu. Závod všichni končili ve velmi zajímavém prostoru amfiteátru, kde na ně čekali fanoušci s potleskem a pořadatelé s občerstvením. Všichni závod dokončili s úsměvem, radostí a za svitu slunečných paprsků. S doběhem posledního závodníka začalo vyhlašování jednotlivých kategorií i celkových vítězů celé sportovní akce. Tradičním partnerem byl Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod REBEL, který věnoval pro vítěze dárkové balení piva. Novinkou byly i originální medaile s logem závodu. Výtěžek akce byl pořadatelem věnován nadačnímu fondu, který podporuje nemocné, kteří čekají na dárcovství kostní dřeně.

Fotografie a pořízené videozáznamy z této sportovní akce je možné si prohlédnou na stránkách pořadatelského Sportovního klubu SK AXIOM OrBiTt Žďár nad Sázavou www.axiomorbitt.cz ne na facebooku: https://www.facebook.com/Axiomorbitt

Poděkování patří všem pořadatelům-dobrovolníků, Městu Žďár nad Sázavou, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod – REBEL a projektu Můj1triatlon. A samozřejmě Vám všem účastníkům.

Partneři

Partneři

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.