Zpátky do minulosti. Sledujte seriál o historii českého triatlonu

02.02.2021 14:35

Zpátky do minulosti. Sledujte seriál o historii českého triatlonu

40 let českého triatlonu. 40 videí o historii. 40 dní. Česká triatlonová asociace připravila sérii krátkých videí o historii českého triatlonu, která budou od 1. února denně publikována na facebookové stránce Český triatlon. Celý seriál pak vyvrcholí 40minutovým pořadem, který odvysílá ČT Sport 13. března.

Ohlédněte se za prvním triatlonovým závodem nejen v Česku, ale v celé Evropě. Zavzpomínejte na olympijskou medaili Jana Řehuly, evropské zlato Filipa Ospalého, rekordní Akci 305, na první mistrovství světa či slavný Triatlon přes Železnou oponu.

Český triatlon má za sebou svou jubilejní 40. sezonu, během které začala Česká triatlonová asociace pracovat nejen na vzniku uceleného archivu, který do té doby prakticky neexistoval, ale zároveň připravila 40minutový televizní pořad mapující nejvýznamnější milníky české triatlonové historie. Ten bude odvysílán 13. března na ČT Sport.

Předehrou k němu bude videoseriál, který startuje 1. února na Facebooku Český triatlon. Každý den tu najdete jeden díl. Ten první bude mít premiéru ve 20.00 hodin, s každým dalším dílem pak budete moci vstávat. Další díly budou zveřejňovány každý den v 8.00 hodin ráno.

Redaktor ČT Sport Tomáš Budka, který na pořadu spolupracoval, navštívil při jeho natáčení celou řadu osobností českého triatlonu. Před kameru se posadili nejen sportovci, ale také trenéři, organizátoři a funkcionáři. Natáčel na místech, na kterých se psala triatlonová historie. A využil také fotografie a záběry, které se podařilo získat při vytváření archivu a dosud nikdy nebyly veřejně k vidění. Například záběry z roku 1981 ze závodu na Butově, které tvoří zřejmě nejstarší triatlonový film v Evropě! Další unikátní záběry se podařilo získat z archivu ITU, ETU či soukromých sbírek.

Autor


Partneři

     

                         Partneři     

            

           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2021, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing