Vybavení do depa

Jakkoli je triatlon složen ze tří sportovních disciplín, jeho nedílnou a neméně důležitou součástí je i pomyslná čtvrtá disciplína – DEPO!

Depo je vymezený prostor, ve kterém probíhá přechodová fáze mezi jednotlivými disciplínami triatlonu. Podle dispozic konkrétního závodu může být jedno společné depo pro přechod z plavání na kolo i následně z kola na běžeckou část, nebo můžou být depa dvě, pokud se plavání a závěrečný běh odehrávají jinde.

Podle toho je třeba si připravit i vybavení do depa:

  • Varianta 1 depo: přilba, brýle, cyklistické tretry nebo jiné boty na kolo, ručník, boty na závěrečný běh, případně ponožky, čepice, šátek apod.
  • Varianta 2 depa: do prvního depa vše, jak je uvedeno výše, pouze boty na běh, (ponožky) a čepice/šátek se připraví v druhém depu. I tam se někdy může hodit malý ručník.

Nezbytnou pomůckou každého triatlonisty je tzv. přehazovačka, tedy speciální gumový pásek, na kterém je připevněno startovní číslo. Na některých závodech je povoleno s tímto startovním číslem absolvovat i plavání, častěji si však toto startovní číslo oblékají závodníci okolo pasu až po plavání v cyklistickém depu. Prodávané verze těchto pásků jsou vybavené speciálními úchyty na připevnění startovního čísla, pro příležitostné použití však dobře poslouží i obyčejná guma do kalhot a několik spínacích špendlíků. Důvod připevnění startovního čísla tímto způsobem je ten, že na kole má závodník startovní číslo umístěné na zádech/bedrech, na běžeckou část si jej otočením pásku přemístí tak, aby bylo viditelné zpředu.

 

 

 


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


Akce

S ohledem na aktuální situaci Vám zatím bohužel nemůžeme doporučit příliš mnoho příležitostí ke startu. Ale to neznamená, že byste na svůj cíl a záměr, vyzkoušet si triatlon, měli rezignovat! Sledujte aktuální informace zde i na serveru triatlon.cz. Aktuální termínovku najdete na czechtriseries.cz

Zde na stránkách M1T najdete spoustu užitečných informací, jak se připravovat i v domácích a velmi omezených podmínkách! Držíme Vám palce!

O nás

MŮJTR1ATLON je oficiální projekt České triatlonové asociace, který otevírá brány pro nové zájemce o triatlon. Zkuste si letos svůj první aquatlon, duatlon nebo triatlon, ať už ve štafetě nebo na vlastní pěst. Zažijte novou dávku adrenalinu, vyberte si některý z našich doporučených závodů a dejte si svůj první závod jako novou výzvu pro letošní rok.

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2020, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing